Menü Kapat

Menfezler

Havalandırma ve klima sistemlerinin, en sonda yer alan ekipmanlarına menfez adı verilmektedir. Günümüzde ve hayatımızın her alanında, hem havalandırma hem de klima sistemlerine rastlamak mümkündür. Bu sistemler kullanım amacına göre farklılık gösterebilmektedir. Tüm bu sistemlerin son çıkış noktasında menfezler yer almaktadır. Ortama verilmekte olan havanın yönü ve dağılış biçimi, menfezler sayesinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle menfezlerin, hem havalandırma hem de klima sistemlerinde önemi büyüktür. Menfez seçimi konusunda çok dikkatli olmak gerekmektedir. Aksi takdirde hava ve klima sistemlerinde, menfezlerle ilgili sıkıntılar yaşamak söz konusu olabilmektedir. Menfez çeşitleri, kullanım amacına göre farklılık gösterirken, sisteme ve ortama uygun menfezlerin tercih edilmesi son derece önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
Damperler
 
Damper konusunda, birçok ürünün olduğunu söylemek mümkündür ve bu nedenle direkt olarak damperler ve çeşitlerini tanımlamak daha doğru olacaktır. 
 
Dikdörtgen Hava Damperi
 
Dikdörtgen hava kanallarında sıkça kullanılan dikdörtgen hava damperleri, hava ayar elemanı olarak bilinmektedir. 
 
Yangın Damperi
 
Yangın esnasında hava geçişini sağlayan yangın damperi, yangının çevreye sıçramaması konusunda etkilidir.
 
İris Damper
 
Yuvarlak hava kanalları için son derece ideal olan iris damper, hava debisinin ölçümünü ve ayarını yapmak için kullanılan bir cihazdır. 
 
Geri Dönüşsüz Hava Damperi
 
Kirli havanın ortamdan aktarılmasını ve temiz havanın ortama sağlanmasını, dengeli bir şekilde kontrol eden damper türüdür.
Tüm damper çeşitleri ile ilgili bilgiler almak ve damper edinmek istiyorsanız, bu konuda firmamız sizlere yardımcı olacaktır. Firmamız bünyesinde hizmet sunmakta olan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve detaylı bir rapor talep edebilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacak ve rapor çıkartılacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.